• In The Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Day Sports Stood Still

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • The Last Cruise

    ★★

  • kid 90

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • The Clown and the Candyman

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • The Trump Insurrection

  • Cops and Robbers

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • What Bitch?

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Alien Xmas

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½