Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimewave

Crimewave

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Still Smokin

Still Smokin

1983
×
Edit this entry  
16
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Void

Void

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Which Way Is Up?

Which Way Is Up?

1977
×
★★
Edit this entry  
04
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
American Insurrection

American Insurrection

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frontline: Documenting Hate - New American Nazis

Frontline: Documenting Hate - New American Nazis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Frontline: Documenting Hate - Charlottesville

Frontline: Documenting Hate - Charlottesville

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★
Edit this entry  
26
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
Edit this entry  
05
Things

Things

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Read the review Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry