• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • UnTooned

    ★★★

  • Magic Camp

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Frontline: United States of Conspiracy

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Lost Boys of Bucks County

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Disney Family Singalong: Volume II

  • New York New York

    ★★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Close Encounters of the Fifth Kind

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★★

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Funny Face

    ★★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★★

  • Vick

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★