• Palm Springs

    ★★★½

  • Wendy

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Turning

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • After the Raid

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Wind

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Noelle

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Spooky Tale of Captain Underpants Hack-a-ween

    ★★½

  • Deon Cole: Cole Hearted

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Curious George: Royal Monkey

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½