• Butt Boy

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Curious George: Royal Monkey

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Santa Girl

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • White Savior: Racism in The American Church

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Family

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★★★

  • Milkshake

    ★★★★

  • Colours

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Peanuts in Space: Secrets of Apollo 10

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½