• The Night of the Hunter

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Davy Crockett, King of the Wild Frontier

  • Kiss Me Deadly

  • Marty

    ★★★★½

  • A Flirtatious Woman

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • White Christmas

    ★★★½

  • Lumber Jack-Rabbit

  • Sabrina

  • Robinson Crusoe

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Seven Brides for Seven Brothers

    ★★★★

  • 20,000 Leagues Under the Sea

  • On the Waterfront

    ★★★★★

  • Magnificent Obsession

  • Claws for Alarm

  • The Long, Long Trailer

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★½

  • Chilly Willy

  • Ben and Me

  • Toot, Whistle, Plunk and Boom

  • Kiss Me Kate

    ★★½

  • Tokyo Story

  • The Seafarers

    ★★★

  • Duck! Rabbit, Duck!

  • The New Neighbor

    ★★★★

  • Duck Dodgers in the 24½th Century

  • The Band Wagon

  • Fear and Desire

    ★★½

  • White Mane

  • The Hitch-Hiker

    ★★★★

  • Gunsmoke

  • Duck Amuck

    ★★★★★

  • Peter Pan

  • Don't Get Angry

  • I Love Lucy: The Movie

    ★★★

  • Pluto's Christmas Tree

  • Limelight

    ★★★★★

  • Trick or Treat

    ★★★★

  • Rabbit Seasoning

  • High Noon

    ★★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★

  • The Two Mouseketeers

  • Neighbours

    ★★★★★

  • The African Queen

    ★★

  • Alice in Wonderland

  • Strangers on a Train

    ★★★★

  • Ace in the Hole

  • Home Town Story

  • Day of the Fight

    ★★★

  • Scent-imental Romeo

  • Flying Padre

    ★★★

  • Harvey

  • Let's Dance

  • Dog Gone South

  • Sunset Boulevard

    ★★★★

  • 8 Ball Bunny

  • Father of the Bride

  • Cheaper by the Dozen

  • Cinderella

  • The Scarlet Pumpernickel

  • Song of Love

    ★★★★

  • For Scent-imental Reasons

  • All the King's Men

  • The Legend of Sleepy Hollow

  • The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

  • Long-Haired Hare

  • The Small Back Room

  • So Dear to My Heart

    ★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★

  • Easter Parade