• Along for the Ride

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • A Week Away

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★