chris has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tunnel Rats

Tunnel Rats

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside the Box

Inside the Box

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memory 2.0

Memory 2.0

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Group B

Group B

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry