chris has logged 24 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry