Sort by

chris has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Edit this entry  
08
Dickson Experimental Sound Film

Dickson Experimental Sound Film

1894
×
Edit this entry  
08
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
08
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
08
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Brothers

Brothers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry