Sort by

ChrisRyan77 has logged 45 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Reality

Reality

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Saigon: Year Of The Cat

Saigon: Year Of The Cat

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hit

The Hit

1984
×
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
Edit this entry  
18
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Edit this entry  
03
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Sound of Silence

Sound of Silence

2023
×
Edit this entry  
13
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Baby Ruby

Baby Ruby

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Candy Land

Candy Land

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
18
Election

Election

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Plane

Plane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
City Hall

City Hall

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★½
Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry