Sort by

Christian has logged 40 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elle Fanning Relives Her Dreams

Elle Fanning Relives Her Dreams

2015
×
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Stars I See Tonight

First Stars I See Tonight

2014
×
Edit this entry  
09
The Curve of Forgotten Things

The Curve of Forgotten Things

2011
×
Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry