Sort by
  • Where is Wendy Williams?

  • 2024 Oscar Nominated Shorts: Animation

  • Einstein and the Bomb

    ★★½

  • Madame Web

    ★★

  • Lisa Frankenstein

    ★★½

  • Argylle

    ★★★½

  • Nazi Town, USA

    ★★★★

  • The Greatest Night in Pop

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Night Swim

    ★★★

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★★

  • Anyone But You

    ★★★★½

  • Christmas on Cherry Lane

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever

    ★★★

  • Chowchilla

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Genie

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Dashing Through the Snow

    ★★½

  • Leo

    ★★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • Wish

    ★★★½

  • The Marvels

    ★½

  • The Santa Summit

  • JFK: One Day in America

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Thanksgiving

    ★★★★

  • Titanic: The Musical

    ★★★★

  • What Happens Later

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

    ★★★★

  • Where Are You, Christmas?

    ★★★½

  • The Devil on Trial

    ★★★

  • The Insurrectionist Next Door

    ★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★★

  • Migration

    ★★★½

  • Trolls Band Together

    ★★★½

  • Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The ABCs of Book Banning

    ★★★★★

  • Island in Between

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★★½

  • Saw X

    ★★★★

  • Stopmotion

    ★★★

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★

  • V/H/S/85

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★★

  • WAR IS OVER! Inspired by the Music of John & Yoko

    ★★★

  • PAW Patrol: The Mighty Movie

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★½

  • Quiz Lady

    ★★★★½

  • American Fiction

    ★★★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★

  • Dumb Money

    ★★

  • My Big Fat Greek Wedding 3

  • Origin

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • The Last Repair Shop

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★