Sort by

Christian has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
El sur

El sur

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The White Buffalo

The White Buffalo

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gran Casino

Gran Casino

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maradona by Kusturica

Maradona by Kusturica

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Woman of Straw

Woman of Straw

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spell

The Spell

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
What a Woman!

What a Woman!

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, I Don't

I Love You, I Don't

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Produced By George Martin

Produced By George Martin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Vals

The Vals

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game On: A Journey into the Underground Seduction Community

Game On: A Journey into the Underground Seduction Community

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brotherhood

The Brotherhood

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cárcel de Mujeres

Cárcel de Mujeres

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry