Sort by
  • Falling for Christmas

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Menu

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • TÁR

  • Barbarian

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

    ★★★½

  • Men

  • I Can Feel You Walking

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • I Want You Back

  • Emily the Criminal

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • On Memory

  • The Tragedy of Macbeth

  • Old Henry

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Mad God

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Flee

  • Death to 2020

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • Tenet

    ★★★

  • Keith Haring: Street Art Boy

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

  • The Lovebirds

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Photograph

  • Fantasy Island

    ★½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

  • Dick Johnson Is Dead

  • Star Wars Collection

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Hey World!

  • The Fall