Christian has logged 27 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
01
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry