Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Motorway 65

Motorway 65

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brutalia, Days of Labour

Brutalia, Days of Labour

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Summer Place

A Summer Place

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From The Balcony

From The Balcony

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Land of the Lustrous

Land of the Lustrous

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry