• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Black Is King

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½