christinela has logged 409 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Snowed Inn Christmas

Snowed Inn Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Secret

The Christmas Secret

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Richie Rich's Christmas Wish

Richie Rich's Christmas Wish

1998
×
Edit this entry  
02
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry