• Memory

    ★★

  • The Prisoner

  • All the Old Knives

    ½

  • The Northman

    ½

  • Gaze Ahead

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Dark Glasses

  • Dr. Lucchetti's Macabre Atheneum

    ½

  • The Tinder Swindler

    ½

  • Monica and Friends: Lessons

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Castle Falls

    ★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ½

  • Sábado no mato

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • Muriel

    ½

  • No Time to Die

    ½

  • Nem Tudo Se Desfaz

    ½

  • Estação Senhora

    ½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Consonância

    ½

  • Meu coração é um pouco mais vazio na cheia

    ½

  • Quarentena

    ½

  • Halloween Kills

    ½

  • Private Desert

    ½

  • Spencer

    ½

  • Dune

    ½

  • The Hand of God

    ½

  • The Power of the Dog

    ½

  • The Card Counter

    ½

  • Malignant

    ½

  • The Last House on the Right

  • The Protégé

    ★★★

  • Martyrs Lane

    ½

  • Meu nome é Ana

  • Zeros and Ones

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ½

  • Old

    ★★★

  • Construção de uma Vista

    ½

  • As Grandes Distâncias

    ★★

  • Febre 40º

    ½

  • Unlearning to Sleep

    ½

  • Centro

    ½

  • Sombra

    ½

  • Arsonist

    ½

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Drive My Car

    ½

  • The Worst Person in the World

    ½

  • Annette

    ½

  • In the Heights

    ½

  • Capitu and the Chapter

  • The Woman in the Window

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Afetadas

    ½

  • Mortal Kombat

  • Night Mode

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★

  • Os Dias Com Você

    ½

  • Cripta I

    ½

  • Prisoners of the Ghostland

    ½

  • Remains of a Man

    ½

  • I Love You, Bressan

  • Subterrânea

    ½

  • Mirador

  • 2220

    ½