Christofer has logged 41 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bones

Bones

2001
×
½
Edit this entry  
30
Revenge in the House of Usher

Revenge in the House of Usher

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Prison on Fire

Prison on Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Suburra

Suburra

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Colombiana

Colombiana

2011
×
½
Edit this entry  
25
Clown

Clown

2014
×
½
Edit this entry  
24
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Never Die Alone

Never Die Alone

2004
×
½
Edit this entry  
20
Ninja In The Dragon's Den

Ninja In The Dragon's Den

1982
×
★★
Edit this entry  
19
Five Bloody Graves

Five Bloody Graves

1969
×
½
Edit this entry  
18
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
Edit this entry  
18
The Naughty Stewardesses

The Naughty Stewardesses

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tricked

Tricked

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Edit this entry  
16
Wild City

Wild City

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suspect

The Suspect

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Snake

Green Snake

1993
×
½
Edit this entry  
15
The Blade

The Blade

1995
×
½
Edit this entry  
14
Triangle

Triangle

2007
×
Edit this entry  
14
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Assassin

The Assassin

2015
×
Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Replicant

Replicant

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Looking for Mr. Perfect

Looking for Mr. Perfect

2003
×
★★
Edit this entry  
07
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cutthroat Island

Cutthroat Island

1995
×
½
Edit this entry  
04
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
Edit this entry  
03
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
They

They

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★
Edit this entry  
02
Full Alert

Full Alert

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Joshua Tree

Joshua Tree

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Hellions

Hellions

2015
×
½
Edit this entry