Christofer has logged 21 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man in the White Suit

The Man in the White Suit

1951
×
★★★
Edit this entry  
28
Piazza Vittorio

Piazza Vittorio

2017
×
Edit this entry  
27
Delirious Saturdays

Delirious Saturdays

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
A High Wind in Jamaica

A High Wind in Jamaica

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
Djinn

Djinn

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
½
Edit this entry  
15
Sammy Going South

Sammy Going South

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Boca do Lixo Cinema

Boca do Lixo Cinema

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
Wild City

Wild City

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

1952
×
★★
Edit this entry  
05
Snuff, Victims of Pleasure

Snuff, Victims of Pleasure

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
½
Edit this entry  
04
Alive in France

Alive in France

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
03
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Academy of Muses

The Academy of Muses

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
O Ensino Industrial no Brasil

O Ensino Industrial no Brasil

1945
×
Edit this entry