Christofer has logged 278 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rio Babilônia

Rio Babilônia

1982
×
½
Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Em Nome da Razão

Em Nome da Razão

1979
×
Edit this entry  
25
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Without Anesthesia

Without Anesthesia

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Swamp of the Ravens

The Swamp of the Ravens

1974
×
½
Edit this entry  
11
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
Edit this entry  
09
City Hall

City Hall

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
½
Edit this entry  
07
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★★
Edit this entry  
06
Drums Along the Mohawk

Drums Along the Mohawk

1939
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
½
Edit this entry  
04
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
½
Edit this entry  
29
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
½
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
½
Edit this entry  
27
Pajeú

Pajeú

2020
×
½
Edit this entry  
25
Os Homens do Caranguejo

Os Homens do Caranguejo

1969
×
★★★
Edit this entry  
24
Peace to Us in Our Dreams

Peace to Us in Our Dreams

2015
×
½
Edit this entry  
23
Vegano Periférico

Vegano Periférico

2020
×
½
Edit this entry  
18
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
Edit this entry  
17
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
½
Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ondine

Ondine

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Suspect

Suspect

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Doorman

The Doorman

2020
×
½
Edit this entry  
10
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Marcelo Zona Sul

Marcelo Zona Sul

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
½
Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
Diamonds of Kilimandjaro

Diamonds of Kilimandjaro

1983
×
½
Edit this entry  
04
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
½
Edit this entry  
03
Eye in the Labyrinth

Eye in the Labyrinth

1972
×
Edit this entry  
03
Chick Fowle, o Faixa Preta do Cinema

Chick Fowle, o Faixa Preta do Cinema

1981
×
½
Edit this entry  
01
Naquela Noite ele Sonhou com um Mar Azul

Naquela Noite ele Sonhou com um Mar Azul

2010
×
½
Edit this entry  
31
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Volkswagen: Operários na Alemanha e no Brasil

Volkswagen: Operários na Alemanha e no Brasil

1974
×
Edit this entry  
28
All Through the Night

All Through the Night

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Road to Ythaca

Road to Ythaca

2010
×
½
Edit this entry  
26
Fiorucci Made Me Hardcore

Fiorucci Made Me Hardcore

1999
×
½
Edit this entry  
26
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Margin

The Margin

1967
×
★★★
Edit this entry  
24
War

War

2020
×
★★
Edit this entry