Christofer has logged 38 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★
Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tout le monde a raison

Tout le monde a raison

2017
×
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Kickboxer 4: The Aggressor

Kickboxer 4: The Aggressor

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spell in the Park

Spell in the Park

2020
×
Edit this entry  
24
Kickboxer 3: The Art of War

Kickboxer 3: The Art of War

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
½
Edit this entry  
20
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★
Edit this entry  
20
Life in Gray

Life in Gray

2017
×
½
Edit this entry  
19
Kickboxer 2: The Road Back

Kickboxer 2: The Road Back

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Edit this entry  
17
The Order

The Order

2001
×
½
Edit this entry  
16
Kill 'em All

Kill 'em All

2017
×
½
Edit this entry  
16
I

I

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
15
JCVD's Day Out

JCVD's Day Out

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
½
Edit this entry  
14
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Full Alert

Full Alert

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Empty Days

Empty Days

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Polish Settlements in Brazilian Wilderness

Polish Settlements in Brazilian Wilderness

1933
×
★★★
Edit this entry  
11
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jorge, Um Brasileiro

Jorge, Um Brasileiro

1988
×
Edit this entry  
10
Ant Killers

Ant Killers

2017
×
½
Edit this entry  
10
Mysteries

Mysteries

2008
×
½
Edit this entry  
09
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
Edit this entry  
08
Violent Summer

Violent Summer

1959
×
★★
Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
½
Edit this entry  
07
Delirious Saturdays

Delirious Saturdays

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
05
The Future Perfect

The Future Perfect

2016
×
½
Edit this entry  
04
Encounter

Encounter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★★
Edit this entry