Christofer has logged 34 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Volkswagen: Operários na Alemanha e no Brasil

Volkswagen: Operários na Alemanha e no Brasil

1974
×
Edit this entry  
28
All Through the Night

All Through the Night

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Road to Ythaca

Road to Ythaca

2010
×
½
Edit this entry  
26
Fiorucci Made Me Hardcore

Fiorucci Made Me Hardcore

1999
×
½
Edit this entry  
26
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Margin

The Margin

1967
×
★★★
Edit this entry  
24
War

War

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Sunday

Sunday

2018
×
½
Edit this entry  
19
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
18
Esprit D'amour

Esprit D'amour

1983
×
★★
Edit this entry  
17
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Aloha

Aloha

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★
Edit this entry  
15
Eleven Days, Eleven Nights

Eleven Days, Eleven Nights

1987
×
Edit this entry  
14
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Menino do Rio

Menino do Rio

1982
×
Edit this entry  
11
Makala

Makala

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Interiors

Interiors

1978
×
★★
Edit this entry  
09
Republic

Republic

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The House of Doves

The House of Doves

1972
×
★★
Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
½
Edit this entry  
07
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
½
Edit this entry  
07
News from Home

News from Home

1976
×
½
Edit this entry  
06
Carro de Bois

Carro de Bois

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Brasilianas 4 Engenhos e Usinas

Brasilianas 4 Engenhos e Usinas

1955
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Faubourg St Martin

Faubourg St Martin

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
My Little Loves

My Little Loves

1974
×
Edit this entry