Christofer has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hairpin Circus

Hairpin Circus

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
Edit this entry  
25
Into the Beat

Into the Beat

2020
×
½
Edit this entry  
24
The Discovery of Brazil

The Discovery of Brazil

1936
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sagrada Família

Sagrada Família

1970
×
½
Edit this entry  
21
O Lobisomem: O Terror da Meia-Noite

O Lobisomem: O Terror da Meia-Noite

1975
×
½
Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
Edit this entry  
16
Brother 2

Brother 2

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Confirmation

The Confirmation

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
½
Edit this entry  
07
Les contes de La Fontaine

Les contes de La Fontaine

1980
×
Edit this entry  
05
Beat Street

Beat Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Caiçara

Caiçara

1950
×
★★★
Edit this entry  
02
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Mouth Agape

The Mouth Agape

1974
×
½
Edit this entry  
01
Singles

Singles

1992
×
Edit this entry  
01
The Prisoner

The Prisoner

2021
×
Read the review Edit this entry