Christofer has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Câncer

Câncer

1972
×
★★
Edit this entry  
28
Brother

Brother

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tabu

Tabu

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Decoy

Decoy

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Edit this entry  
23
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★
Edit this entry  
22
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Two Strange Women

Two Strange Women

1981
×
Edit this entry  
21
Flower & Snake

Flower & Snake

1974
×
½
Edit this entry  
17
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
½
Edit this entry  
17
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★
Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Alice

Alice

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fate Deals the Card of Death

Fate Deals the Card of Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gambler: Victory Without Death

Gambler: Victory Without Death

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
E Agora, José?

E Agora, José?

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Two

Two

2002
×
Edit this entry  
11
Fim de Semana

Fim de Semana

1976
×
½
Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
½
Edit this entry  
09
Malina

Malina

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Other Sister

The Other Sister

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Eyes of the Spider

Eyes of the Spider

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kandagawa Wars

Kandagawa Wars

1983
×
★★
Edit this entry  
05
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
½
Edit this entry  
04
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nothing in Common

Nothing in Common

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Edit this entry