• Encounter

    ★★★

  • Good Job

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Soloists

    ★★★

  • The Rescue

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Blue Curry

    ★★★

  • Unicorn

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Editing

    ★★½

  • 9/21/21

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • King Richard

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★

  • Old

    ★½

  • Worlds

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • France

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Playground

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Geliefert

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Zero to Hero

  • False Positive

    ★½

  • LFG

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Hoff Twins

    ★★½

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★

  • Fire in My Belly

    ★★½

  • Four Roads

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Sarah Vaccine

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • Epilogue

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Loving

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Black Power: A British Story of Resistance

    ★★½

  • Swan Song

    ★★

  • Play It Safe

    ★★★½

  • Dad, I'm Sorry

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★