Sort by

Christof has logged 192 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snow

Snow

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
At the Opera

At the Opera

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ball Passing Through a Soap Bubble

Ball Passing Through a Soap Bubble

1904
×
Read the review Edit this entry  
31
Last Day of Freedom

Last Day of Freedom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coda

Coda

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Around

Dragon Around

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
All My Life

All My Life

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Broken Down Film

Broken Down Film

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oedipus

Oedipus

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Short and Suite

Short and Suite

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
4.1 Miles

4.1 Miles

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
No Exit

No Exit

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Survivor Remembers

One Survivor Remembers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Torture Money

Torture Money

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Public Pays

The Public Pays

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Defending Our Lives

Defending Our Lives

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Street of Chance

Street of Chance

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
EGG.

EGG.

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Trial

The Trial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knife Skills

Knife Skills

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Bunch

Sweet Bunch

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atanarjuat: The Fast Runner

Atanarjuat: The Fast Runner

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watani: My Homeland

Watani: My Homeland

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Epilogue

Epilogue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Crush

The Crush

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Bottle

Bottle

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Romance

Romance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gumdrop

Gumdrop

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lola

Lola

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neurasia

Neurasia

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lapsus

Lapsus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights

Lights

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Traffic Stop

Traffic Stop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Copy Shop

Copy Shop

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Loser Takes All

The Loser Takes All

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arms and the Man

Arms and the Man

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Golden Yeggs

Golden Yeggs

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The New Neighbor

The New Neighbor

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Journey to Mars

Journey to Mars

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bugs Bunny Gets the Boid

Bugs Bunny Gets the Boid

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Anticipation of the Night

Anticipation of the Night

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tall, Dark and Handsome

Tall, Dark and Handsome

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry