Sort by

ChristopherLamb has logged 11 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry