Sort by

ChristopherLamb has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Date with the President's Daughter

My Date with the President's Daughter

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alley Cats Strike

Alley Cats Strike

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
3 Ninjas Knuckle Up

3 Ninjas Knuckle Up

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★
Read the review Edit this entry