• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Zog and the Flying Doctors

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Spy

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Tiger Who Came To Tea

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★