Sort by

Chris has logged 312 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Nice

Mr. Nice

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man & Hulk: Heroes United

Iron Man & Hulk: Heroes United

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Core

The Core

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ordinary Decent Criminal

Ordinary Decent Criminal

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
RED 2

RED 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry