Sort by

Chris has logged 25 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Desperation

Desperation

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hulk vs. Wolverine

Hulk vs. Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hulk vs. Thor

Hulk vs. Thor

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry