• Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who's Not A Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Older Now

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • Gabriel's Inferno

    ½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • One World: Together at Home

  • Most Dangerous Game

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Wake Up

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Dracula

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • I'm the Man

  • The Irishman: In Conversation

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rebooted

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima