• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Turning

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Yummy

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Head Hunter

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Malicious

    ★½

  • Calibre

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★½

  • The Ranger

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Heavy Trip

    ★★★★½

  • Blood Fest

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★