Sort by

Chris has logged 37 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frankie

Frankie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Edit this entry