Sort by

Chris has logged 105 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Date

First Date

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Ailey

Ailey

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unliveable

Unliveable

2020
×
Edit this entry  
31
Raspberry

Raspberry

2021
×
Edit this entry  
31
The Affected

The Affected

2020
×
Edit this entry  
31
Mountain Cat

Mountain Cat

2020
×
Edit this entry  
31
In the Air Tonight

In the Air Tonight

2020
×
Edit this entry  
31
Lata

Lata

2020
×
Edit this entry  
31
White Wedding

White Wedding

2021
×
Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Go Tellin' Your Momma

Don't Go Tellin' Your Momma

2021
×
Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Fate

Little Miss Fate

2020
×
Edit this entry  
29
Souvenir, Souvenir

Souvenir, Souvenir

2020
×
Edit this entry  
29
Trepanation

Trepanation

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Fourfold

The Fourfold

2020
×
Edit this entry  
29
GNT

GNT

2020
×
Edit this entry  
29
Misery Loves Company

Misery Loves Company

2020
×
Edit this entry  
29
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
Edit this entry  
29
The Fire Next Time

The Fire Next Time

2020
×
Edit this entry  
29
KKUM

KKUM

2020
×
Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Bambirak

Bambirak

2020
×
Edit this entry  
28
Flex

Flex

2020
×
Edit this entry  
28
Bruiser

Bruiser

2021
×
Edit this entry  
28
Yoruga

Yoruga

2021
×
Edit this entry  
28
Five Tiger

Five Tiger

2021
×
Edit this entry  
28
BJ's Mobile Gift Shop

BJ's Mobile Gift Shop

2021
×
Edit this entry  
26
Seide

Seide

2015
×
Edit this entry  
26
The Shower

The Shower

2011
×
Edit this entry  
26
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shuvit

Shuvit

2017
×
Edit this entry  
26
Zombies

Zombies

2019
×
Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry