• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Postcard Killings

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Four Good Days

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The After Party

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Terminal

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Downsizing

    ½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Certain Women

    ★★★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Tribe

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Marina

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Begin Again

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★½

  • Don Jon

    ★★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★