Sort by
  • Our Home Out West

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Cocaine Bear

  • BlackBerry

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Night Life

  • Imitation [Those Who Danced]

  • Symposium

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Uncle Honker

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Oasis Knebworth 1996

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • green

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • sandwich

    ★★★★★

  • i just wanna love you

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • FILTHY

  • Support Your Local Contrarians

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Petite Maman

  • Khaite FW21

  • it's easy

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special