• Loki

    ★★★½

  • Four Roads

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ludo

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Faraway Land

    ★★★

  • With Love, Naihati

    ★★½

  • Bulbbul

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Unoponchash Batash

    ½

  • Devi

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Nasir

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • No Dorai

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Gamak Ghar

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Judgementall Hai Kya

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

  • Super 30

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Article 15

    ★★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Konttho

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift