Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Noise

  • Past Lives

    ★★★★

  • Run Rabbit Run

  • Making All Quiet on the Western Front

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • I Used to Be Famous

  • Fall

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★

  • The Batman

  • The House

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Awake

    ½

  • Voyagers

    ½

  • We're All Going to the World's Fair

  • OPAL

    ★★★★

  • Soul

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Countdown

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Roads

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Nothing to Hide

    ★½

  • The Meg

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • The African Doctor

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Sophie's Misfortunes

  • Circle

  • Tomorrowland

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★★

  • Tusk

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy