Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night School

Night School

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry