luke has logged 269 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brotherhood: Final Fantasy XV

Brotherhood: Final Fantasy XV

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingdom Hearts χ Back Cover

Kingdom Hearts χ Back Cover

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry