luke has logged 43 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathe

Breathe

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cracks

Cracks

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adventureland

Adventureland

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting

Fighting

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry