Sort by

Chucky has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
05
The One You're With

The One You're With

2021
×
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
04
This Is the Night

This Is the Night

2021
×
Edit this entry  
24
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
İstanbul Tales

İstanbul Tales

2005
×
★½
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Edit this entry  
21
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
14
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Together Together

Together Together

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Edit this entry  
05
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
04
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
29
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry