chuddchutney has logged 80 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Letters from Prague

Letters from Prague

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Single: Part 2

Single: Part 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chopsticks

Chopsticks

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wedding Shaman

The Wedding Shaman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
To Joy

To Joy

1950
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
It Comes

It Comes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
5 Cowok Jagoan

5 Cowok Jagoan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry