chuddchutney has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Micin Generation vs Kevin

Micin Generation vs Kevin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Anelka: Misunderstood

Anelka: Misunderstood

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Turn Right Barcelona

Turn Right Barcelona

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Orphanage

The Orphanage

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Load

The Load

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fire

The Fire

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fedora

Fedora

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear City: A Family-Style Comedy

Fear City: A Family-Style Comedy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Russian Youth

A Russian Youth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paar

Paar

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Supermarket

Supermarket

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gangster

Gangster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Day We'll Talk About Today

One Day We'll Talk About Today

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Repentant

The Repentant

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doll

Doll

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fixer

The Fixer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Is Nothing

South Is Nothing

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
We, the Dead

We, the Dead

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Home and the World

The Home and the World

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Stupid Boss 2

My Stupid Boss 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Stupid Boss

My Stupid Boss

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry