Sort by

xuanlin has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Faceless

Faceless

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Absolute Denial

Absolute Denial

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stop-Zemlia

Stop-Zemlia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry