Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Horror of Party Beach

The Horror of Party Beach

1964
×
★★½
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cain & Abel

Cain & Abel

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Detention

Detention

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pola X

Pola X

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry